Zonnepanelen zijn voor veel ondernemers aantrekkelijk. Uiteraard vanwege een lagere energierekening en een goed rendement. Maar ook voor een duurzame uitstraling van uw bedrijf en een beter energielabel voor uw pand is zonne-energie interessant. Wilt u als ondernemer aan de slag met zonnepanelen op uw bedrijfsdak(en)? Ga dan eerst na voor welke regelingen u in aanmerking komt:
Stimulering Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++) voor grootverbruikers
De subsidie Stimulering Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++) voor grootverbruikers is voor bedrijven en non-profitorganisaties die grootschalig duurzame energie (willen) opwekken of minder CO2 willen uitstoten. U kunt subsidie krijgen voor zonne-energie, windenergie of andere duurzame technieken. Er zijn voorwaarden waar u aan moet voldoen. Gespecialiseerde bureaus en installateurs kunnen helpen bij de subsidieaanvraag.
In 2025 vraagt u subsidie aan van 7 oktober tot en met 6 november. Hoe u zich goed voorbereidt en andere informatie vindt u op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: SDE++: Aanvragen (rvo.nl)
Subsidie Zonnig Zuid-Holland
Deze subsidie helpt eigenaren van grote daken, waterbassins of parkeerterreinen die geschikt gemaakt moeten worden voor zonnepanelen. U kunt de Subsidie Zonnig Zuid-Holland krijgen voor het verwijderen van asbest, het versterken van de dakconstructie of het ter beschikking stellen van het dak aan een energiecoöperatie. De subsidieregeling loopt tot en met 2027.
Subsidie Energie op bedrijventerrein
Er komt een nieuwe subsidieregeling voor het verduurzamen van bedrijventerreinen. Provincie Zuid-Holland richt momenteel en nieuwe regeling in. Wanneer de nieuwe regeling beschikbaar is, nemen we hier de nieuwe verwijzing op naar de website van de provincie.
Energie-investeringsaftrek (EIA) voor ondernemers
Als ondernemer kunt u deze regeling gebruiken als u investeert in energiebesparende bedrijfsmiddelen of duurzame energie. U kunt een deel van de investeringskosten aftrekken van uw winst en daardoor minder belasting betalen. Meer informatie en de voorwaarden vindt u op de website van de Rijksoverheid regeling Energie-investeringsaftrek (EIA).
Duurzaamheidslening voor maatschappelijke organisaties
Deze lening is speciaal voor stichtingen, scholen, Verenigingen van Eigenaren (VvE’s), sportverenigingen en andere verenigingen in Gorinchem. De lening is renteloos en bedoeld voor duurzame investeringen. De lening wordt verstrekt via stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn). Meer informatie over de Duurzaamheidslening vindt u op de de pagina Lening en subsidie om gebouwen te verduurzamen.