Verloren of gevonden voorwerpen
Bent u een voorwerp verloren, dan kunt u dit melden bij de gemeente. Dit doet u via de website verlorenofgevonden.nl.
Heeft u een voorwerp gevonden, dan bent u verplicht dit te melden bij de gemeente. Dat doet u ook ook via verlorenofgevonden.nl. Alle gevonden voorwerpen in onze gemeente zijn terug te vinden op deze website. U helpt hiermee niet alleen de eigenaar maar u mag soms het voorwerp ook houden, als de eigenaar niet gevonden wordt. Hier gelden wel bepaalde regels voor. Deze staan op diezelfde website.
Wat kan ik melden en inleveren
U kunt bijvoorbeeld een gevonden portemonnee, bankpas, mobieltje of een tas registreren op de website en inleveren bij de gemeente. U mag het gevonden voorwerp ook thuis bewaren.
Heeft u geen internet? U kunt het gevonden voorwerp dan afgeven bij de receptie van het stadhuis. De gemeente registreert het voorwerp en geeft deze terug aan de rechtmatige eigenaar als deze zich meldt, met uitzondering van bankpassen. Gevonden bankpassen worden vernietigd om misbruik te voorkomen.
Paspoort, identiteitsbewijs of rijbewijs
Een gevonden paspoort, rijbewijs of identiteitsbewijs moet u altijd persoonlijk afgeven bij de gemeente. U kunt hiervan geen aangifte doen via het aangifteformulier of via de telefoon. U mag ze ook niet thuis bewaren.
Naar de politie bij diefstal
Heeft u het vermoeden dat het voorwerp van u is gestolen? Neem dan contact op met de politie.
Huisdieren
Bent u uw huisdier kwijt of heeft u een huisdier gevonden? Dan kunt u zoeken of een melding maken via de website Amivedi.
Hoe doe ik aangifte van het gevonden of verloren voorwerp
Aangifte doen van een gevonden of verloren voorwerp kan als volgt:
- Online regelen via verlorenofgevonden.nl.
- Telefonisch 140183
- Aan de balie van het stadhuis.